window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-215944626-1');
×
Filters
Cena
-
Kolor
Marka

Wszystkich produktów: 560

Pokazano 1-20 z 560 pozycji

Lampy sufitowe

Oświetlenie stanowi bardzo istotny element każdego wnętrza, bez względu na styl, w jakim zostało urządzone. Doskonale, kiedy oświetlenie sufitowe komponuje się z meblami i wykorzystanymi we wnętrzu dodatkami.

Lampa sufitowa nie jedno ma imię – jaki typ wybierasz?

Lampa sufitowa plafon to jeden z najbardziej uniwersalnych modeli, które można wybrać w dzisiejszych czasach. Dlatego warto sięgnąć po nie w przypadku, jeśli styl Twojego mieszkania i charakter pokoi będzie ulegał zmianie. Ten rodzaj lampy mocuje się tuż przy suficie, dlatego wykorzystuje się ją w niewielkich pomieszczeniach, jak i w pokojach o sporych rozmiarach. Oferowane plafony mogą mieć różne stopnie doświetlenia, dlatego można je dopasować do indywidualnych potrzeb.

Lampy sufitowe wiszące nie ogrzewają sufitu, co jest ściśle związane z ich konstrukcją. Ich wysokość można regulować, dlatego dopasowuje się je do potrzeb domowników i charakteru wnętrza. Szczególną popularnością cieszą się w jadalniach i salonach. Natężenie światła rośnie wraz z liczbą zamocowanych lamp.

Stylowe lampy sufitowe mogą mieć minimalistyczny i delikatny charakter. Jeśli właśnie takich cech szukamy, to warto zdecydować się na oświetlenie punktowe. Ten rodzaj wykorzystuje się przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach. Do wyboru właścicieli domów i mieszkań pozostają oprawy halogenowe oraz ledowe. Oba modele zapewniają przyjemne, ciepłe świtało, które ułatwia funkcjonowanie w domowym zaciszu.

Żyrandol kojarzy się z klasycznym wnętrzem i charakteryzuje się długimi ramionami, posiadających końce zakończone kloszami. Wybiera się je przede wszystkim w wysokich i przestronnych pokojach, gdyż mają spore gabaryty i stanowią bardzo cenny dodatek do wnętrza. Takie oświetlenie sufitowe zwraca szczególną uwagę, dlatego w dzisiejszych czasach wykorzystuje się je przede wszystkim w salonach oraz sypialniach.

Jak dopasować lampy sufitowe do wnętrza?

Lampy sufitowe, ich kolor, design oraz zastosowane żarówki powinny być uwarunkowane przede wszystkim wielkością pomieszczenia. W niewielkich salonach warto skoncentrować szczególną uwagę na modelach rozjaśniających wnętrza (światło rozproszone), dzięki czemu można zauważyć optyczne powiększenie przestrzeni. Z kolei w przypadku nietransparentnych kloszy odbywa się kierowanie światła w jednym kierunku, co pozwala zwrócić szczególną uwagę na jedną z części pokoju. Modele wiszące sprawdzą się przede wszystkim w dużych salonach oraz w trakcie oświetlania strefy przeznaczonej do spożywania posiłków.

Oświetlenie sufitowe w sypialni powinno przede wszystkim tworzyć relaksacyjną atmosferę, pozwolić wyciszyć się przed spoczynkiem oraz stworzyć nastrój. Do tego celu warto wybrać lampy w delikatnych kolorach oraz formach, które odpowiadają za delikatne rozpraszanie światła. Mile widziane są materiałowe abażury, gdzie delikatna bawełna, albo len doskonale komponują się z poduszkami na łóżku, czy innymi dodatkami. Lampa sufitowa z mlecznego szkła nie męczy oczu i oferuje bardzo przyjemne, przytłumione światło.

Stylowe lampy sufitowe do kuchni mocuje się przede wszystkim w centralnym punkcie, dzięki czemu całe pomieszczenie zostaje dobrze oświetlone. Do tego zadania można wykorzystać żyrandole i plafony, z kolei listwy halogenowe przydają się do podświetlenia blatów kuchennych. To właśnie w tym miejscu odbywa się siekanie, obrabianie i przygotowanie jedzenia, dlatego odpowiednie lampy są niezwykle istotne.

Łazienka to bardzo ważny pokój, który wymaga przede wszystkim równomiernego oświetlenia. W pierwszej kolejności należy podzielić pomieszczenie na strefy. Lampy sufitowe górne to podstawowe źródło światła, które w przypadku jasnych kafelek odbija się od nich i odpowiada za optyczne powiększenie pomieszczenia. W dalszej kolejności montuje się boczne oświetlenie, które ułatwia stworzenie nastroju.

Oświetlenie sufitowe znajdujące się w pokoju dziecięcym należy dobrać ze szczególną starannością. Przy biurku wykorzystywanym do nauki powinna znaleźć się lampka o sporej mocy umożliwiająca koncentrację uwagi. Na suficie nie może zabraknąć głównej lampy, dzięki której oświetla się strefę zabawy, a przy łóżku warto zamocować model boczny ułatwiający relaks przed snem.

Jakie lampy sufitowe dadzą najwięcej światła?

Stylowe lampy sufitowe stanowią cenny dodatek do wnętrza, ale jednocześnie muszą zapewniać pożądaną ilość światła. W pierwszej kolejności należy podkreślić, że klosz nie powinien znajdywać się niżej niż 200 cm od podłogi. Trzeba skoncentrować uwagę także na jego kształcie. Klosze zamknięte od góry nie przepuszczają światła, gdyż skierowane są w jedną stronę i oświetlają tylko wybraną część pokoju. To dobry wybór szczególnie w przypadku jadalni, dobrze prezentują się również nad biurkiem oraz w pomieszczeniach o sporych gabarytach.

Klosze zamknięte od dołu zapewniają rozproszone światło, dzięki któremu sufit oraz ściany zostają delikatnie oświetlone. Lampa sufitowa z zamkniętym kloszem sprawdzi się przede wszystkim w salonie, gdyż staje się cennym źródłem światła i jednocześnie posiada funkcję dekoracyjną.

Półprzezroczyste klosze zapewniają kierunkowe światło, dlatego zauważa się jego rozproszenie. Mleczne oświetlenie sufitowe prezentuje się naprawdę dobrze we wszystkich pomieszczeniach w domu, a atrakcyjny wygląd stanowi jednocześnie cenną dekorację. Ten model zapewnia najwięcej światła i służy do optycznego powiększenia pomieszczenia.

Z kolei odbłyśniki, czyli klosze posiadające niewielkie dziurki stosuje się przede wszystkim w salonach oraz sypialniach. Nie sprawdzą się w pokojach, gdzie istnieje ryzyko odbijania światła, z tego względu nie stosuje się ich w jadalniach, kuchniach i łazienkach.

Jak zamontować lampy sufitowe?

Jeszcze przed przystąpieniem do montowania lampy sufitowej, należy wyłączyć zasilanie. Dopiero później odbywa się wiercenie otworów niezbędnych do mocowania kołków, albo haka. Do tego zadania warto wykorzystać tuleje rozporowe. Nieco później trzeba znaleźć przewody elektryczne i podłączyć oświetlenie. Kolejny krok polega na dokręceniu lamp do sufitu i schowanie przewodów, które nie powinny być widoczne. Kiedy instalacja zostanie zakończona, wystarczy włączyć prąd i cieszyć się nowym nabytkiem.

Z kolei w przypadku mocowania lamp na sufitach gipsowych warto wziąć pod uwagę kołki molly (rozporowych). W ich przypadku najważniejszy jest właściwy dobór parametrów. Przed przystąpieniem do pracy należy odłączyć dopływ prądu i zlokalizować przewody. Aby lampa sufitowa mogła zawisnąć, należy przygotować otwory (używa się do tego wiertarki). Dwa kołki w przypadku lekkich lamp, a większe i cięższe modele wymagają czterech. Lampa powinna posiadać specjalną kostkę, dzięki której instalacja będzie łatwiejsza. Pozwala ona na właściwe umieszczenie przewodów neutralnych oraz fazowych. Ostatni krok to sprawdzenie, czy wszystko właściwie działa.

Jakie żarówki do lampy sufitowej?

Stylowe lampy sufitowe prezentują się atrakcyjnie jedynie w przypadku, kiedy zostały wyposażone w odpowiednie żarówki (ich moc wyrażona jest w Wat). W mieszkaniu stosuje się przede wszystkim 40 i 60 W, powstały one z myślą o małych oraz średnich lampach, oraz strefach funkcjonalnych. Z kolei moc 100 W to wybór do kuchni, przedpokoju oraz łazienki, gdzie intensywne światło jest szczególnie ważne. Barwa żarówki także powinna zostać wzięta pod uwagę. Wraz ze wzrostem wartości K, rośnie również temperatura światła. W praktyce oznacza to, że żarówka posiadająca 2000 K przypomina swoją barwą blask świecy, 4000 K to neutralne białe światło, a 6500 K to bardzo zimna barwa.

Stylowe lampy sufitowe – co warto wiedzieć?

Oświetlenie sufitowe stanowi cenny dodatek do wnętrza i jednocześnie ułatwia funkcjonowanie domowników. Jednak atrakcyjna lampa sufitowa nie prezentuje się dobrze, jeśli nie dba się o jej czystość i nienaganny wygląd. Modele z materiałowym kloszem czyści się bardzo szybko, gdyż wystarczy przetrzeć je ściereczką z mikrofibry, albo delikatną gąbką. Do mycia używa się letniej wody z odrobiną proszku do prania. Bardzo ważne jest dokładne wykręcanie ścierki – w przeciwnym przypadku mogą pojawić się nieatrakcyjne zacieki.

Lampy sufitowe posiadające drewniane, albo stalowe elementy czyści się szmatką z mikrofibry, dzięki czemu powierzchnia jest czysta i wolna od kurzu, a ryzyko uszkodzenia w trakcie sprzątania jest bardzo niskie. Raz na kilka miesięcy należy ściągnąć lampę i dokładnie ją wywoskować, dzięki czemu wraz z upływem czasu kondycja drewna nie pogorszy się, a cały model będzie prezentował się bardzo atrakcyjnie. Metal poleruje się specjalnymi środkami przeznaczonymi do tego materiału.

Z kolei stylowe lampy sufitowe ze szklanymi elementami wymagają najwięcej czasu oraz zaangażowania. Można skorzystać z octu, albo szmatki nasączonej alkoholem. Takie działania pozwolą pozbyć się całego nagromadzonego kurzu i ponownie cieszyć się atrakcyjnym wyglądem lampy.

Designerskie lampy sufitowe – co warto wiedzieć?

Designerskie oświetlenie sufitowe to oryginalne projekty i wyjątkowe lampy, które wyszły spod rąk prawdziwych mistrzów w dziedzinie dekorowania pomieszczeń. Jednak ich efekt mogą przyćmić źle dobrane meble. W pierwszej kolejności należy zadbać o dopasowanie kolorystyczne. Lampy i meble w tym samym kolorze wywołują wrażenie spójności oraz harmonii wnętrza. Lampy bez wzorków prezentują się najlepiej ze stonowanymi meblami – to ukłon w stronę klasyki i wybór sprawdzonych oraz atrakcyjnych rozwiązań. Jeśli oświetlenie zawiera szklane elementy, doskonale, kiedy meble również zostaną o nie wzbogacone, gra światła przyciągnie uwagę i sprawi, że przestrzeń stanie się jaśniejsza i optycznie powiększona.

Designerskie lampy prezentują się bardzo atrakcyjnie, ale słyną również z delikatnej konstrukcji i zastosowania wielu materiałów. Z tego względu w trakcie czyszczenia trzeba dokładnie przestrzegać instrukcji dołączonej przez producenta. Do czyszczenia drewna używa się delikatnej ściereczki z mikrofibry oraz specjalnych środków. Z kolei szklane elementy zyskują nowe życie, kiedy przetrze się je szmatką z odrobiną alkoholu, albo octu.

Lampy sufitowe

Oświetlenie stanowi bardzo istotny element każdego wnętrza, bez względu na styl, w jakim zostało urządzone. Doskonale, kiedy oświetlenie sufitowe komponuje się z meblami i wykorzystanymi we wnętrzu dodatkami.

Lampa sufitowa nie jedno ma imię – jaki typ wybierasz?

Lampa sufitowa plafon to jeden z najbardziej uniwersalnych modeli, które można wybrać w dzisiejszych czasach. Dlatego warto sięgnąć po nie w przypadku, jeśli styl Twojego mieszkania i charakter pokoi będzie ulegał zmianie. Ten rodzaj lampy mocuje się tuż przy suficie, dlatego wykorzystuje się ją w niewielkich pomieszczeniach, jak i w pokojach o sporych rozmiarach. Oferowane plafony mogą mieć różne stopnie doświetlenia, dlatego można je dopasować do indywidualnych potrzeb.

Lampy sufitowe wiszące nie ogrzewają sufitu, co jest ściśle związane z ich konstrukcją. Ich wysokość można regulować, dlatego dopasowuje się je do potrzeb domowników i charakteru wnętrza. Szczególną popularnością cieszą się w jadalniach i salonach. Natężenie światła rośnie wraz z liczbą zamocowanych lamp.

Stylowe lampy sufitowe mogą mieć minimalistyczny i delikatny charakter. Jeśli właśnie takich cech szukamy, to warto zdecydować się na oświetlenie punktowe. Ten rodzaj wykorzystuje się przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach. Do wyboru właścicieli domów i mieszkań pozostają oprawy halogenowe oraz ledowe. Oba modele zapewniają przyjemne, ciepłe świtało, które ułatwia funkcjonowanie w domowym zaciszu.

Żyrandol kojarzy się z klasycznym wnętrzem i charakteryzuje się długimi ramionami, posiadających końce zakończone kloszami. Wybiera się je przede wszystkim w wysokich i przestronnych pokojach, gdyż mają spore gabaryty i stanowią bardzo cenny dodatek do wnętrza. Takie oświetlenie sufitowe zwraca szczególną uwagę, dlatego w dzisiejszych czasach wykorzystuje się je przede wszystkim w salonach oraz sypialniach.

Jak dopasować lampy sufitowe do wnętrza?

Lampy sufitowe, ich kolor, design oraz zastosowane żarówki powinny być uwarunkowane przede wszystkim wielkością pomieszczenia. W niewielkich salonach warto skoncentrować szczególną uwagę na modelach rozjaśniających wnętrza (światło rozproszone), dzięki czemu można zauważyć optyczne powiększenie przestrzeni. Z kolei w przypadku nietransparentnych kloszy odbywa się kierowanie światła w jednym kierunku, co pozwala zwrócić szczególną uwagę na jedną z części pokoju. Modele wiszące sprawdzą się przede wszystkim w dużych salonach oraz w trakcie oświetlania strefy przeznaczonej do spożywania posiłków.

Oświetlenie sufitowe w sypialni powinno przede wszystkim tworzyć relaksacyjną atmosferę, pozwolić wyciszyć się przed spoczynkiem oraz stworzyć nastrój. Do tego celu warto wybrać lampy w delikatnych kolorach oraz formach, które odpowiadają za delikatne rozpraszanie światła. Mile widziane są materiałowe abażury, gdzie delikatna bawełna, albo len doskonale komponują się z poduszkami na łóżku, czy innymi dodatkami. Lampa sufitowa z mlecznego szkła nie męczy oczu i oferuje bardzo przyjemne, przytłumione światło.

Stylowe lampy sufitowe do kuchni mocuje się przede wszystkim w centralnym punkcie, dzięki czemu całe pomieszczenie zostaje dobrze oświetlone. Do tego zadania można wykorzystać żyrandole i plafony, z kolei listwy halogenowe przydają się do podświetlenia blatów kuchennych. To właśnie w tym miejscu odbywa się siekanie, obrabianie i przygotowanie jedzenia, dlatego odpowiednie lampy są niezwykle istotne.

Łazienka to bardzo ważny pokój, który wymaga przede wszystkim równomiernego oświetlenia. W pierwszej kolejności należy podzielić pomieszczenie na strefy. Lampy sufitowe górne to podstawowe źródło światła, które w przypadku jasnych kafelek odbija się od nich i odpowiada za optyczne powiększenie pomieszczenia. W dalszej kolejności montuje się boczne oświetlenie, które ułatwia stworzenie nastroju.

Oświetlenie sufitowe znajdujące się w pokoju dziecięcym należy dobrać ze szczególną starannością. Przy biurku wykorzystywanym do nauki powinna znaleźć się lampka o sporej mocy umożliwiająca koncentrację uwagi. Na suficie nie może zabraknąć głównej lampy, dzięki której oświetla się strefę zabawy, a przy łóżku warto zamocować model boczny ułatwiający relaks przed snem.

Jakie lampy sufitowe dadzą najwięcej światła?

Stylowe lampy sufitowe stanowią cenny dodatek do wnętrza, ale jednocześnie muszą zapewniać pożądaną ilość światła. W pierwszej kolejności należy podkreślić, że klosz nie powinien znajdywać się niżej niż 200 cm od podłogi. Trzeba skoncentrować uwagę także na jego kształcie. Klosze zamknięte od góry nie przepuszczają światła, gdyż skierowane są w jedną stronę i oświetlają tylko wybraną część pokoju. To dobry wybór szczególnie w przypadku jadalni, dobrze prezentują się również nad biurkiem oraz w pomieszczeniach o sporych gabarytach.

Klosze zamknięte od dołu zapewniają rozproszone światło, dzięki któremu sufit oraz ściany zostają delikatnie oświetlone. Lampa sufitowa z zamkniętym kloszem sprawdzi się przede wszystkim w salonie, gdyż staje się cennym źródłem światła i jednocześnie posiada funkcję dekoracyjną.

Półprzezroczyste klosze zapewniają kierunkowe światło, dlatego zauważa się jego rozproszenie. Mleczne oświetlenie sufitowe prezentuje się naprawdę dobrze we wszystkich pomieszczeniach w domu, a atrakcyjny wygląd stanowi jednocześnie cenną dekorację. Ten model zapewnia najwięcej światła i służy do optycznego powiększenia pomieszczenia.

Z kolei odbłyśniki, czyli klosze posiadające niewielkie dziurki stosuje się przede wszystkim w salonach oraz sypialniach. Nie sprawdzą się w pokojach, gdzie istnieje ryzyko odbijania światła, z tego względu nie stosuje się ich w jadalniach, kuchniach i łazienkach.

Jak zamontować lampy sufitowe?

Jeszcze przed przystąpieniem do montowania lampy sufitowej, należy wyłączyć zasilanie. Dopiero później odbywa się wiercenie otworów niezbędnych do mocowania kołków, albo haka. Do tego zadania warto wykorzystać tuleje rozporowe. Nieco później trzeba znaleźć przewody elektryczne i podłączyć oświetlenie. Kolejny krok polega na dokręceniu lamp do sufitu i schowanie przewodów, które nie powinny być widoczne. Kiedy instalacja zostanie zakończona, wystarczy włączyć prąd i cieszyć się nowym nabytkiem.

Z kolei w przypadku mocowania lamp na sufitach gipsowych warto wziąć pod uwagę kołki molly (rozporowych). W ich przypadku najważniejszy jest właściwy dobór parametrów. Przed przystąpieniem do pracy należy odłączyć dopływ prądu i zlokalizować przewody. Aby lampa sufitowa mogła zawisnąć, należy przygotować otwory (używa się do tego wiertarki). Dwa kołki w przypadku lekkich lamp, a większe i cięższe modele wymagają czterech. Lampa powinna posiadać specjalną kostkę, dzięki której instalacja będzie łatwiejsza. Pozwala ona na właściwe umieszczenie przewodów neutralnych oraz fazowych. Ostatni krok to sprawdzenie, czy wszystko właściwie działa.

Jakie żarówki do lampy sufitowej?

Stylowe lampy sufitowe prezentują się atrakcyjnie jedynie w przypadku, kiedy zostały wyposażone w odpowiednie żarówki (ich moc wyrażona jest w Wat). W mieszkaniu stosuje się przede wszystkim 40 i 60 W, powstały one z myślą o małych oraz średnich lampach, oraz strefach funkcjonalnych. Z kolei moc 100 W to wybór do kuchni, przedpokoju oraz łazienki, gdzie intensywne światło jest szczególnie ważne. Barwa żarówki także powinna zostać wzięta pod uwagę. Wraz ze wzrostem wartości K, rośnie również temperatura światła. W praktyce oznacza to, że żarówka posiadająca 2000 K przypomina swoją barwą blask świecy, 4000 K to neutralne białe światło, a 6500 K to bardzo zimna barwa.

Stylowe lampy sufitowe – co warto wiedzieć?

Oświetlenie sufitowe stanowi cenny dodatek do wnętrza i jednocześnie ułatwia funkcjonowanie domowników. Jednak atrakcyjna lampa sufitowa nie prezentuje się dobrze, jeśli nie dba się o jej czystość i nienaganny wygląd. Modele z materiałowym kloszem czyści się bardzo szybko, gdyż wystarczy przetrzeć je ściereczką z mikrofibry, albo delikatną gąbką. Do mycia używa się letniej wody z odrobiną proszku do prania. Bardzo ważne jest dokładne wykręcanie ścierki – w przeciwnym przypadku mogą pojawić się nieatrakcyjne zacieki.

Lampy sufitowe posiadające drewniane, albo stalowe elementy czyści się szmatką z mikrofibry, dzięki czemu powierzchnia jest czysta i wolna od kurzu, a ryzyko uszkodzenia w trakcie sprzątania jest bardzo niskie. Raz na kilka miesięcy należy ściągnąć lampę i dokładnie ją wywoskować, dzięki czemu wraz z upływem czasu kondycja drewna nie pogorszy się, a cały model będzie prezentował się bardzo atrakcyjnie. Metal poleruje się specjalnymi środkami przeznaczonymi do tego materiału.

Z kolei stylowe lampy sufitowe ze szklanymi elementami wymagają najwięcej czasu oraz zaangażowania. Można skorzystać z octu, albo szmatki nasączonej alkoholem. Takie działania pozwolą pozbyć się całego nagromadzonego kurzu i ponownie cieszyć się atrakcyjnym wyglądem lampy.

Designerskie lampy sufitowe – co warto wiedzieć?

Designerskie oświetlenie sufitowe to oryginalne projekty i wyjątkowe lampy, które wyszły spod rąk prawdziwych mistrzów w dziedzinie dekorowania pomieszczeń. Jednak ich efekt mogą przyćmić źle dobrane meble. W pierwszej kolejności należy zadbać o dopasowanie kolorystyczne. Lampy i meble w tym samym kolorze wywołują wrażenie spójności oraz harmonii wnętrza. Lampy bez wzorków prezentują się najlepiej ze stonowanymi meblami – to ukłon w stronę klasyki i wybór sprawdzonych oraz atrakcyjnych rozwiązań. Jeśli oświetlenie zawiera szklane elementy, doskonale, kiedy meble również zostaną o nie wzbogacone, gra światła przyciągnie uwagę i sprawi, że przestrzeń stanie się jaśniejsza i optycznie powiększona.

Designerskie lampy prezentują się bardzo atrakcyjnie, ale słyną również z delikatnej konstrukcji i zastosowania wielu materiałów. Z tego względu w trakcie czyszczenia trzeba dokładnie przestrzegać instrukcji dołączonej przez producenta. Do czyszczenia drewna używa się delikatnej ściereczki z mikrofibry oraz specjalnych środków. Z kolei szklane elementy zyskują nowe życie, kiedy przetrze się je szmatką z odrobiną alkoholu, albo octu.