window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-215944626-1');
×
Filters
Cena
-
Kolor
Marka

Wszystkich produktów: 2120

Pokazano 1-20 z 2120 pozycji

Oświetlenie do sypialni – jak stworzyć najlepszy nastrój do odpoczynku?

W trakcie urządzania sypialni, dużą rolę będzie odgrywać łóżko, materac, kolor ścian, a także oświetlenie. Urządzając sypialnię należy wskazać źródła światła, które będą najbardziej pasować do wnętrza. Jak przygotować się do montażu? Jak dobrać oświetlenie i stworzyć przyjemny nastrój sprzyjający odpoczynkowi? I wreszcie, która elegancka lampa do sypialni zapewni najlepszy efekt wizualny? Zapraszamy do lektury!

Od czego zacząć planowanie oświetlenia w sypialni?

Zanim rozpocznie się planowanie oświetlenia do sypialni, należy rozważyć kilka rzeczy. Przede wszystkim powinno się wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, aranżację oraz indywidualne preferencje. Duże wnętrza wymagają zastosowania kilku, a nawet kilkunastu źródeł światła. Mogą to być ozdobne kinkiety przy łóżku, które zastąpią tradycyjne lampy nocne. Halogeny przy szafie, które doświetlą tę przestrzeń. Światło górne może przyjąć formę tradycyjnego żyrandola lub listwy z halogenami czy LEDami. Ulubiony kąt z fotelem, w którym zatopisz się w lekturze książki, doświetli elegancka lampa do sypialni podłogowa. Jednakże przy wyborze oświetlenia do sypialni, należy przede wszystkim pamiętać, że jest to miejsce służące do odpoczynku, więc zbyt duża ilość punktów światła może rozpraszać i zaburzyć jej charakter. Właściciele niewielkich sypialni mogą ograniczyć się do lampy wiszącej i dodać jedynie lampy na stolik nocny, które zapewnią komfort podczas wieczornego czytania czy oglądania telewizji.

Światło w sypialni pełni przede wszystkim funkcję estetyczną. Planując oświetlenie do sypialni należy rozpocząć od określenia, jakie rodzaje światła będą najlepiej pasować do stylu wyposażenia. Dla osób, które lubią nietuzinkowe rozwiązania, najlepsze będą stylowe kinkiety i żyrandol, ozdobione kryształkami. Jeśli przy łóżku znajduje się szafka nocna, to można ją wykorzystać do postawianie eleganckiej lampy stołowej. Aby powiększyć optycznie sypialnię, można zamontować lampy, których klosze będą skierowane ku górze. Natomiast jeśli zależy ci na przyjemnym i przytulnym nastroju to wybierz lampy z kloszami w dół.

Jakie lampy do sypialni? – przegląd dostępnych modeli

Wybór oświetlenia do sypialni może przyprawić o zawrót głowy. Przede wszystkim należy rozważyć zakup żyrandola. Może on mieć kilka kloszy, co zwiększy doświetlenie wnętrza. Lampy w sypialni wykonane z mlecznego szkła lub z materiałowymi abażurami delikatnie rozproszą światło i nie będą męczyć oczu. Przy wyborze lampy nocnej, warto zwrócić uwagę, by krawędź abażuru nie znajdowała się wyżej niż 50 centymetrów od poziomu materaca. Tak ustawione oświetlenie sypialni zapewnia najwyższy komfort oczom. Z kolei kinkiety to ciekawa alternatywa do lampek nocnych. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na szafki nocne. Jeśli nie kinkiety, to może montaż dwóch lamp wiszących, rozmieszczonych po obu stronach łóżka? Ich symetryczne ułożenie spotęguje sprzyjające odpoczynkowi wrażenie ładu i porządku.

Lampa podłogowa sprawdzi się w przypadku posiadania kąta przeznaczonego do czytania. Jeśli w twojej sypialni stoi wygodny fotel, to aż prosi się o zakup oświetlenia. Smukłe i zgrabne lampy na trójnogu, będą się pięknie prezentować się w dużych, przestronnych wnętrzach. Do mniejszych pomieszczeń lepiej wybrać lampę na jednej nodze. A dla osób ceniących funkcjonalność, polecamy lampę z ramieniem, dzięki któremu można swobodnie manewrować źródłem światła.

Kiedy wybrać kinkiety ścienne do sypialni?

Osoby, które chcą stworzyć w sypialni nastrojowy klimat, powinny skorzystać z dobrodziejstw wynikających z łączenia różnych źródeł światła. Z jednej strony światło górne, które delikatnie rozjaśni całe wnętrze, a z drugiej strony kinkiety ścienne, tworzące nastrój i podkreślające kolor oraz fakturę ścian. Jeśli kinkiety będą wyposażone w klosze z lekko prześwitującego materiału lub z mlecznego szkła, to wyczarują uroczą poświatę, a dodatkowo będą umożliwiać wieczorne czytanie książki w łóżku. Jeśli zastanawiasz się jakie lampki do sypialni wybrać, to przeczytaj o rodzajach kinkietów. Do nowoczesnych wnętrz pasować będą kinkiety z kloszami malowanymi, wielość kolorów ułatwi dopasowanie oświetlenia do aranżacji wnętrza. W sypialniach eklektycznych sprawdzą się modele metalowe, ze stali nierdzewnej lub w kolorze miedzi i mosiądzu. Wnętrza minimalistyczne i industrialne ozdobią kinkiety wykonane z tworzyw sztucznych lub drewna. Lampa do sypialni na regulowanych ramionach, podobna do lampek biurkowych, umożliwia skierowanie światła w dowolnie wybraną stronę, co zwiększa funkcjonalność kinkietu i dostosowanie do różnych potrzeb. W dużej mierze wpływ na odbiór lampy do sypialni ma temperatura barwowa światła, która zależy nie tylko od lampy, ale i od użytej żarówki i od koloru ściany, na której montujemy kinkiet.

A może wiszące lampy do sypialni?

Jednym z ciekawych trendów jest wieszanie lamp wiszących, montowanych do sufitu, po obu stronach łóżka, zamiast w miejscu centralnym. To rozwiązanie pozwala osiągnąć przyjemny klimat i atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Elegancka lampa do sypialni może być w wersji jednopunktowej, ale również w kilkupunktowej, który model wybierzesz, zależy wyłącznie od twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Weź pod uwagę długość wiszącej lampy do sypialni. Przede wszystkim nie powinna przeszkadzać podczas wykonywania codziennych czynności. Można przyjąć, że najwygodniejsza długość, to odległość od 1,9 do 2,1 metra od podłogi. W małych sypialniach można pokusić się o zamontowanie kilku małych lamp, które nie przytłumią wnętrza. Jeśli dysponujesz dużą sypialnią, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiesić dużą, ozdobną lampę po środku sufitu.

W sypialni dużą rolę odgrywa ilość punktów światła. Im ich mniej, tym wnętrze jest ciemniejsze i bardziej odpowiednie do odpoczynku. Jeśli jedynym oświetleniem sypialni będzie lampa górna, to warto rozważyć zakup modelu wyposażonego w kilka żarówek. Jednakże w sypialni często wykorzystywane są dodatkowe lampy, chociażby umieszczone na stolikach nocnych, dlatego wybór oświetlenia centralnego nie powinien sprawić kłopotu. Jeśli zdecydujesz się na lampę do sypialni z wieloma kloszami, to weź pod uwagę podzielenie instalacji elektrycznej na kilka obwodów. Pomoże to w lepszej organizacji i dysponowaniu światłem, a także przyczyni się do oszczędności.

Jakie żarówki do lampy do sypialni stworzą relaksującą atmosferę?

Elegancka lampa do sypialni wymaga zastosowania odpowiedniej żarówki, która będzie pasowała wizualnie i dawała najlepszy efekt świetlny. Zacznij od gwintu. Najpopularniejsze są żarówki z gwintem małym, czyli E14 i z nieco grubszym E27. Informację o tym jakiego rodzaju gwint ma zakupione przez ciebie oświetlenie do sypialni uzyskasz z opakowania. Inną ważną kwestią jest kształt. Lampy do sypialni wykonane są w różnych stylach i na przykład do minimalistycznych modeli, najlepsze będą klasyczne żarówki lub typu Edison. Jeśli preferujesz kryształowe ozdoby, to e dobrze wyglądają z żarówkami o kształcie płomienia świecy bądź niewielkich kulek. Jeśli aspekty estetyczne mamy już za sobą, pora skupić się na względach praktycznych. Żarówki różnią się pomiędzy sobą mocą oraz barwą światła. W sypialni zależy nam przede wszystkim na relaksie, dlatego najlepiej jest zakupić oświetlenie o ciepłej barwie, czyli do 3000 K. Wpływa ono uspokajająco, a nawet usypiająco, nie podrażniając oczu. Lampki do sypialni powinny mieć ciepłą barwę, żeby podczas wieczornego czytania książki nie przeszkadzać partnerowi w odpoczynku. Następnym istotnym parametrem jest moc. W pokojach mieszkalnych wynosi zwykle około 9 – 10 W, a do lampki nocnej może wynosić przynajmniej 6 – 8 W. Przydatnym elementem oświetlenia do sypialni mogą być ściemniacze, które umożliwiają regulację natężenia światła.

Gdzie i jak zamontować lampy w sypialni?

Elegancka lampa do sypialni może być montowana do betonu lub do płyty kartonowo – gipsowej. W pierwszym przypadku niezbędne będzie użycie narzędzi, takich jak wiertarka z mechanizmem obrotowo – udarowym oraz wiertłem przeznaczonym do betonu, a także śrubokręt czy wkrętarka. Przed przystąpieniem do montażu, należy dokonać pomiarów i zaznaczyć wybrane miejsce ołówkiem. Następnie należy wywiercić otwór i włożyć w niego tuleję rozporową. Lampę podłączamy kablami i dokręcamy, ukrywając nieestetyczne podłączenia. Po włączeniu korków i sprawdzeniu czy wszystko działa należycie, można się cieszyć nowym oświetleniem do sypialni.

Inaczej wygląda montaż do płyt kartonowo – gipsowych. Tutaj dużą rolę odgrywa waga lampy. Montując żyrandol o wadze do 10 kilogramów, można zastosować klasyczne kołki rozporowe. Jeśli lampa do sypialni waży mniej niż 5 kilogramów, to można użyć kołki typu ślimak. Jeśli jednak wieszamy lampę ciężką, mosiężną, ozdobioną dużą ilością kryształków, to konieczne będzie wykorzystanie kołków typu parasolka. Zapewnią one stabilność i gwarantują bezpieczeństwo montażu na długie lata.

Oświetlenie do sypialni – jak stworzyć najlepszy nastrój do odpoczynku?

W trakcie urządzania sypialni, dużą rolę będzie odgrywać łóżko, materac, kolor ścian, a także oświetlenie. Urządzając sypialnię należy wskazać źródła światła, które będą najbardziej pasować do wnętrza. Jak przygotować się do montażu? Jak dobrać oświetlenie i stworzyć przyjemny nastrój sprzyjający odpoczynkowi? I wreszcie, która elegancka lampa do sypialni zapewni najlepszy efekt wizualny? Zapraszamy do lektury!

Od czego zacząć planowanie oświetlenia w sypialni?

Zanim rozpocznie się planowanie oświetlenia do sypialni, należy rozważyć kilka rzeczy. Przede wszystkim powinno się wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, aranżację oraz indywidualne preferencje. Duże wnętrza wymagają zastosowania kilku, a nawet kilkunastu źródeł światła. Mogą to być ozdobne kinkiety przy łóżku, które zastąpią tradycyjne lampy nocne. Halogeny przy szafie, które doświetlą tę przestrzeń. Światło górne może przyjąć formę tradycyjnego żyrandola lub listwy z halogenami czy LEDami. Ulubiony kąt z fotelem, w którym zatopisz się w lekturze książki, doświetli elegancka lampa do sypialni podłogowa. Jednakże przy wyborze oświetlenia do sypialni, należy przede wszystkim pamiętać, że jest to miejsce służące do odpoczynku, więc zbyt duża ilość punktów światła może rozpraszać i zaburzyć jej charakter. Właściciele niewielkich sypialni mogą ograniczyć się do lampy wiszącej i dodać jedynie lampy na stolik nocny, które zapewnią komfort podczas wieczornego czytania czy oglądania telewizji.

Światło w sypialni pełni przede wszystkim funkcję estetyczną. Planując oświetlenie do sypialni należy rozpocząć od określenia, jakie rodzaje światła będą najlepiej pasować do stylu wyposażenia. Dla osób, które lubią nietuzinkowe rozwiązania, najlepsze będą stylowe kinkiety i żyrandol, ozdobione kryształkami. Jeśli przy łóżku znajduje się szafka nocna, to można ją wykorzystać do postawianie eleganckiej lampy stołowej. Aby powiększyć optycznie sypialnię, można zamontować lampy, których klosze będą skierowane ku górze. Natomiast jeśli zależy ci na przyjemnym i przytulnym nastroju to wybierz lampy z kloszami w dół.

Jakie lampy do sypialni? – przegląd dostępnych modeli

Wybór oświetlenia do sypialni może przyprawić o zawrót głowy. Przede wszystkim należy rozważyć zakup żyrandola. Może on mieć kilka kloszy, co zwiększy doświetlenie wnętrza. Lampy w sypialni wykonane z mlecznego szkła lub z materiałowymi abażurami delikatnie rozproszą światło i nie będą męczyć oczu. Przy wyborze lampy nocnej, warto zwrócić uwagę, by krawędź abażuru nie znajdowała się wyżej niż 50 centymetrów od poziomu materaca. Tak ustawione oświetlenie sypialni zapewnia najwyższy komfort oczom. Z kolei kinkiety to ciekawa alternatywa do lampek nocnych. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na szafki nocne. Jeśli nie kinkiety, to może montaż dwóch lamp wiszących, rozmieszczonych po obu stronach łóżka? Ich symetryczne ułożenie spotęguje sprzyjające odpoczynkowi wrażenie ładu i porządku.

Lampa podłogowa sprawdzi się w przypadku posiadania kąta przeznaczonego do czytania. Jeśli w twojej sypialni stoi wygodny fotel, to aż prosi się o zakup oświetlenia. Smukłe i zgrabne lampy na trójnogu, będą się pięknie prezentować się w dużych, przestronnych wnętrzach. Do mniejszych pomieszczeń lepiej wybrać lampę na jednej nodze. A dla osób ceniących funkcjonalność, polecamy lampę z ramieniem, dzięki któremu można swobodnie manewrować źródłem światła.

Kiedy wybrać kinkiety ścienne do sypialni?

Osoby, które chcą stworzyć w sypialni nastrojowy klimat, powinny skorzystać z dobrodziejstw wynikających z łączenia różnych źródeł światła. Z jednej strony światło górne, które delikatnie rozjaśni całe wnętrze, a z drugiej strony kinkiety ścienne, tworzące nastrój i podkreślające kolor oraz fakturę ścian. Jeśli kinkiety będą wyposażone w klosze z lekko prześwitującego materiału lub z mlecznego szkła, to wyczarują uroczą poświatę, a dodatkowo będą umożliwiać wieczorne czytanie książki w łóżku. Jeśli zastanawiasz się jakie lampki do sypialni wybrać, to przeczytaj o rodzajach kinkietów. Do nowoczesnych wnętrz pasować będą kinkiety z kloszami malowanymi, wielość kolorów ułatwi dopasowanie oświetlenia do aranżacji wnętrza. W sypialniach eklektycznych sprawdzą się modele metalowe, ze stali nierdzewnej lub w kolorze miedzi i mosiądzu. Wnętrza minimalistyczne i industrialne ozdobią kinkiety wykonane z tworzyw sztucznych lub drewna. Lampa do sypialni na regulowanych ramionach, podobna do lampek biurkowych, umożliwia skierowanie światła w dowolnie wybraną stronę, co zwiększa funkcjonalność kinkietu i dostosowanie do różnych potrzeb. W dużej mierze wpływ na odbiór lampy do sypialni ma temperatura barwowa światła, która zależy nie tylko od lampy, ale i od użytej żarówki i od koloru ściany, na której montujemy kinkiet.

A może wiszące lampy do sypialni?

Jednym z ciekawych trendów jest wieszanie lamp wiszących, montowanych do sufitu, po obu stronach łóżka, zamiast w miejscu centralnym. To rozwiązanie pozwala osiągnąć przyjemny klimat i atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Elegancka lampa do sypialni może być w wersji jednopunktowej, ale również w kilkupunktowej, który model wybierzesz, zależy wyłącznie od twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Weź pod uwagę długość wiszącej lampy do sypialni. Przede wszystkim nie powinna przeszkadzać podczas wykonywania codziennych czynności. Można przyjąć, że najwygodniejsza długość, to odległość od 1,9 do 2,1 metra od podłogi. W małych sypialniach można pokusić się o zamontowanie kilku małych lamp, które nie przytłumią wnętrza. Jeśli dysponujesz dużą sypialnią, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiesić dużą, ozdobną lampę po środku sufitu.

W sypialni dużą rolę odgrywa ilość punktów światła. Im ich mniej, tym wnętrze jest ciemniejsze i bardziej odpowiednie do odpoczynku. Jeśli jedynym oświetleniem sypialni będzie lampa górna, to warto rozważyć zakup modelu wyposażonego w kilka żarówek. Jednakże w sypialni często wykorzystywane są dodatkowe lampy, chociażby umieszczone na stolikach nocnych, dlatego wybór oświetlenia centralnego nie powinien sprawić kłopotu. Jeśli zdecydujesz się na lampę do sypialni z wieloma kloszami, to weź pod uwagę podzielenie instalacji elektrycznej na kilka obwodów. Pomoże to w lepszej organizacji i dysponowaniu światłem, a także przyczyni się do oszczędności.

Jakie żarówki do lampy do sypialni stworzą relaksującą atmosferę?

Elegancka lampa do sypialni wymaga zastosowania odpowiedniej żarówki, która będzie pasowała wizualnie i dawała najlepszy efekt świetlny. Zacznij od gwintu. Najpopularniejsze są żarówki z gwintem małym, czyli E14 i z nieco grubszym E27. Informację o tym jakiego rodzaju gwint ma zakupione przez ciebie oświetlenie do sypialni uzyskasz z opakowania. Inną ważną kwestią jest kształt. Lampy do sypialni wykonane są w różnych stylach i na przykład do minimalistycznych modeli, najlepsze będą klasyczne żarówki lub typu Edison. Jeśli preferujesz kryształowe ozdoby, to e dobrze wyglądają z żarówkami o kształcie płomienia świecy bądź niewielkich kulek. Jeśli aspekty estetyczne mamy już za sobą, pora skupić się na względach praktycznych. Żarówki różnią się pomiędzy sobą mocą oraz barwą światła. W sypialni zależy nam przede wszystkim na relaksie, dlatego najlepiej jest zakupić oświetlenie o ciepłej barwie, czyli do 3000 K. Wpływa ono uspokajająco, a nawet usypiająco, nie podrażniając oczu. Lampki do sypialni powinny mieć ciepłą barwę, żeby podczas wieczornego czytania książki nie przeszkadzać partnerowi w odpoczynku. Następnym istotnym parametrem jest moc. W pokojach mieszkalnych wynosi zwykle około 9 – 10 W, a do lampki nocnej może wynosić przynajmniej 6 – 8 W. Przydatnym elementem oświetlenia do sypialni mogą być ściemniacze, które umożliwiają regulację natężenia światła.

Gdzie i jak zamontować lampy w sypialni?

Elegancka lampa do sypialni może być montowana do betonu lub do płyty kartonowo – gipsowej. W pierwszym przypadku niezbędne będzie użycie narzędzi, takich jak wiertarka z mechanizmem obrotowo – udarowym oraz wiertłem przeznaczonym do betonu, a także śrubokręt czy wkrętarka. Przed przystąpieniem do montażu, należy dokonać pomiarów i zaznaczyć wybrane miejsce ołówkiem. Następnie należy wywiercić otwór i włożyć w niego tuleję rozporową. Lampę podłączamy kablami i dokręcamy, ukrywając nieestetyczne podłączenia. Po włączeniu korków i sprawdzeniu czy wszystko działa należycie, można się cieszyć nowym oświetleniem do sypialni.

Inaczej wygląda montaż do płyt kartonowo – gipsowych. Tutaj dużą rolę odgrywa waga lampy. Montując żyrandol o wadze do 10 kilogramów, można zastosować klasyczne kołki rozporowe. Jeśli lampa do sypialni waży mniej niż 5 kilogramów, to można użyć kołki typu ślimak. Jeśli jednak wieszamy lampę ciężką, mosiężną, ozdobioną dużą ilością kryształków, to konieczne będzie wykorzystanie kołków typu parasolka. Zapewnią one stabilność i gwarantują bezpieczeństwo montażu na długie lata.