window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-215944626-1');
×
Filters
Cena
-
Kolor
Marka

Wszystkich produktów: 1568

Pokazano 1-20 z 1568 pozycji

Lampy do kuchni

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, w których większość z nas przebywamy niezwykle często. To tam szykujemy wszystkie posiłki, a często także spożywamy je z pozostałymi członkami rodziny. Abyś czuł się w niej dobrze i swobodnie, powinieneś zadbać nie tylko o dopasowane meble czy kolor ścian. Kluczowe jest dobrze dobrane oświetlenie do kuchni.

Pod katalogiem dostępnych produktów umieszczamy garść porad, które pomogą Ci wybrać lampy do kuchni, ale też dopasować jasność czy barwę światła. Znajdź z nami swoje inspiracje!

Zadbaj o dopasowane oświetlenie kuchni

W przypadku kuchni warto zadbać o kilka źródeł oświetlenia, które możesz włączyć niezależnie od siebie. W ten sposób będziesz się w niej mógł swobodnie poruszać.

Podstawą zazwyczaj są wiszące lampy do kuchni Rzucają o równomierne, rozproszone światło, które rozjaśnia przestrzeń. W zależności od wybranego stylu możesz zdecydować się na jedną lampę główną o większej mocy lub punktowe oświetlenie do kuchni umieszczone w kilku miejscach na suficie.

Drugie rozwiązanie zazwyczaj jest mniej energooszczędne (choć nie musi tak być, jeżeli zastosujesz dobrane żarówki), ale sumaryczna moc żarówek będzie większa, a jasność rozłoży się w bardziej naturalny sposób.

Aby spotęgować efekt rozjaśnienia, rozważ pomalowanie ścian i sufitu na jasny kolor. Świetnie sprawdzi się biel, ale wiele osób decyduje się na żółcie, błękity lub zielenie (albo połączenie tych barw, zwane przez niektórych specjalistów od wnętrz stylem hiszpańskim lub portugalskim). Oświetlenie kuchni będzie odbijało się od płaszczyzn, dzięki czemu wnętrze rozjaśni się jeszcze bardziej.

Nowoczesne oświetlenie kuchni, czyli jakie?

Coraz większą popularność zdobywają taśmy LED, które służą jako uzupełnienie lamp. Określa się je mianem oświetlenia zadaniowego. To diody wykonane zazwyczaj w technologii SMD, umieszczone na specjalnym pasku wykonanym z silikonu. Używa się je do oświetlenia mebli, blatów, szuflad lub armatury.

Taśmowe oświetlenie do kuchni może być przyklejane lub wpuszczane w mebel z frezem. W tym drugim przypadku konieczny jest zakup profili aluminiowych, w które wkłada się paski z diodami.

Taśmy LED występują też w wersji wodoodpornej. Diody są wtedy całkowicie zatopione w silikonie, więc nie ryzykujesz spięcia nawet w przypadku ich zalania. Nawet jednak klasyczne taśmy dobrze znoszą kontakt z parą wodną i zachlapaniem.

Poszczególne rodzaje taśm oznaczane są czterocyfrowym kodem (np. 5430). Określa on rozmiar każdej diody (w tym przypadku 5,4 mm x 3 mm). Znając go, łatwo możesz wybrać taśmy tak, aby uzupełniły oświetlenie główne i nie przyćmiły go.

Wisząca lampa do kuchni a może plafon?

Lampy wiszące na ogół otoczone są dużym kloszem. Jest on widoczny, więc powinien korespondować ze stylem wybranym dla całego pomieszczenia. W naszym sklepie znajdziesz wiele wariantów oświetlenia, które bez trudu dopasujesz do swojej kuchni. Wolisz styl nowoczesny, awangardowy, a może retro? Żaden problem!

Nowoczesne oświetlenie do kuchni może też przybrać postać plafonu. To płaska lampa sufitowa, która przed laty była wykorzystywana jako uzupełniające źródło światła.

Dynamiczny rozwój technologii LED sprawił jednak, że dzisiaj plafony przeżywają renesans. Są bardziej subtelne niż lampy wiszące, więc nie odgrywają aż tak doniosłej roli w aranżacji pomieszczenia. Doskonale jednak nadadzą się do kuchni o małej powierzchni lub do niskiego pomieszczenia.

W projektach deweloperskich niekiedy stosuje się lampy do kuchni nowoczesne typu downlight. To oświetlenie umieszczone dokładnie nad stołem. Zazwyczaj ma postać kielicha lub stożka.

Takie rozwiązanie nie tylko tworzy pomocnicze źródło światła, ale przede wszystkim pełni funkcję dekoracyjną. Wyobraź sobie śnieżnobiałą kuchnię połączoną z salonem, białe meble i oświetlenie downlight z białą lub kontrastowa obudowaą. Robi wrażenie, prawda?

Nowoczesne oświetlenie kuchni typu LED

Wspomniana wcześniej technologia LED z powodzeniem może być stosowana jako główne źródło światła. Montaż natynkowy sprawia, że instalacje montuje się szybko i niskim kosztem.

Wprawdzie zakup kilku żarówek LEDowych będzie znacznie wyższy niż zwyczajnych, ale to jedynie pozornie większy wydatek. Lampy LED świecą dłużej, mniej się nagrzewają. Co istotne, nie gasną nagle, ale z biegiem czasu powoli światło zaczyna ciemnieć.

Żarówki LED opisywane są nieco inaczej niż zwykłe, dlatego na pierwszy rzut oka mogą wydawać się mało efektywne. Pamiętaj jednak, że żarówka LED o mocy 12 W emituje tyle światła, ile możesz spodziewać się po zwykłej lampce o mocy 60 W.

Kiedy odwiedzisz sklep elektryczny, zwróć uwagę przede wszystkim na ilość lumenów. To one określają jasność strumienia światła. Ważna jest także temperatura barwowa. Zazwyczaj jest ona opisana w dwojaki sposób – w Kelwinach oraz na skali barw ciepłych i zimnych.

Aktualnie LEDowe oświetlenie punktowe uważa się za bardziej modne niż jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy to w kuchniach królowały duże abażury. Obecnie przyjmuje się, że większa ilość źródeł światła nie tylko wygląda efektowniej, ale również ułatwia pracę w kuchni.

Lampy do kuchni nowoczesne mogą uwzględniać również światło odbite. To specjalny rodzaj puntów świetlnych montowanych tuż nad podwieszanym sufitem tak, aby światło odbijało się od jasnej powierzchni i rozpraszało się na całe pomieszczenie. W ten sposób zyskujesz miękką, subtelną aurę w całym pomieszczeniu zamiast kilku, mocno świecących punktów. I to bez zwieszających się z sufitu kontrukcji.

W tym przypadku należy zastosować silne żarówki, które emitują wystarczającą ilość światła, aby nawet wieczorem można było swobodnie korzystać z pomieszczenia.

Lampy do kuchni a doświetlenie szafek

Część osób zamiast diod LED stosuje oświetlenie montowane nad szafkami kuchennymi. Zazwyczaj ma ono kształt miniaturowych lamp otoczonych kloszami na długim – i często regulowanym – stelażu.

To tańsze rozwiązanie niż oświetlenie LEDowe. Wprawdzie jest zbyt słabe, aby służyć za główne źródło światła, ale dobrze sprawdza się jako dekoracja oraz pomoc podczas pracy w kuchni (lampy można wygiąć tak, aby zamiast wnętrza szafek oświetlały blat.

W przypadku lamp doświetlających wszystkie kable prowadzone są po górnej powierzchni szafki, a niewielki transformator może być podłączony do sieci lub czerpać zasilanie z baterii AA. W tym drugim przypadku goście nie zobaczą żadnych przewodów.

Jakie parametry powinno mieć oświetlenie kuchni?

W zależności od tego, jakie oświetlenie wybierasz, będzie ono miało nieco inną barwę. Główna lampa do kuchni powinna emitować światło neutralne lub lekko ciepłe (3000-4000 K). Barwa neutralna zagwarantuje komfort dla wzroku. Z kolei ciepła temperatura barwowa tworzy wrażenie przytulności i spokoju, których wielu domowników poszukuje właśnie w kuchni.

Jeżeli chcesz zdecydować się na nowoczesne oświetlenie do kuchni typu LED, które zamontujesz w szafkach lub szufladach, rozważ chłodniejsze odcienie. Dzięki temu będziesz mógł komfortowe korzystać z blatu czy zlewozmywaka.

Oprócz barwy zwróć uwagę na współczynnik oddania kolorów CRI. Jest on wyrażony w skali od 0 do 100, gdzie najniższa wartość oznacza światło monochromatyczne, najwyższa zaś, białe. Wszędzie tam, gdzie zależy Ci na oddaniu naturalnej kolorystyki, powinieneś wybierać żarówki z CRI jak najwyższym (minimum 80, a najlepiej więcej).

Taki zabieg często stosuje się w łazience, ale także w kuchni, aby maksymalnie uwypuklić walory ozdobne wyposażenia, barwy ścian, a przy okazji nie męczyć oczu. Z praktycznych aspektów wysokiego CRI warto wskazać, że pozwala on łatwo odróżnić zeschnięta żywność od świeżej.

Planujesz nowoczesne oświetlenie do kuchni? Nie stawiaj na przypadek!

Wiele osób uważa, że jeżeli wybrało meble i kolor ścian, to z oświetleniem poradzi sobie równie łatwo. To duży błąd!

Kierując się wyłącznie względami estetycznymi i znając specyfiki poszczególnych rodzajów oświetlenia, łatwo o stworzenie stref półmroku, które nie będą nadawały się do pracy. Pamiętaj, że ilość punktów świetlnych i ich natężenie powinno być dopasowane do kubatury pomieszczenia, barwy ścian i sufitu oraz ilości okien. W przeciwnym razie kuchnia przestanie być funkcjonalnym pomieszczeniem. Co możesz zrobić?

Jeżeli wybrałeś nowoczesne oświetlenie kuchni, skonsultuj swój wybór ze specjalistą od projektowania wnętrz lub pracownikami sklepu z oświetleniem.

Mogą Ci oni pomóc w aranżacji pomieszczenia, rozmieszczeniu poszczególnych punktów świetlnych, a także doradzą najbardziej praktyczne w danej sytuacji rozwiązania tak, aby Twój kuchnia mogła stać się wizytówką całego domu.

Projekt oświetlenia oczywiście kosztuje, a jego realizacja wymaga skorzystania z usług elektryka, ale z końcowego rezultatu na pewno będziesz zadowolony.

Jakie trendy oświetlenia do kuchni są aktualne?

Rosnąca popularność mieszkań loftowych i surowych wykończeń przyniosła ze sobą m.in. beton. Materiał stał się wszechobecny i znajdziesz go w blatach stołów, skrzydłach drzwi oraz…kloszach lamp. Podświetlone oprawy wykonane ze specjalnych spieków są lekkie, ale pasują do wszystkich, nowoczesnych stylizacji.

Innym rozwiązaniem może być klosz w formie klatki wykonanej z lekkiego metalu lub drewna. Wnosi on do pomieszczenia powiew lekkości i sprawia, że wzrok domowników kieruje się nieświadomie ku ozdobnej żarówce. Zwolennicy minimalizmu mogą docenić lampy typu filamentowego, czyli proste żarówki wieszające się z przewodów bez zastosowania żadnego klosza.

Lampy do kuchni nowoczesne wykorzystują różnego rodzaju surowce, połączone ze sobą w niebanalny sposób. Ciekawym przykładem, jaki znajdziesz w kuchniach utrzymanych w stylu skandynawskim, są klosze uplecione z wikliny. Doskonale prezentują się w otoczeniu naturalnych, drewnianych mebli i podkreślają powinowactwo człowieka do natury.

Innym nietypowym rozwiązaniem są lampy pierzaste, gdzie do konstrukcji klosza wykorzystuje się sztuczne lub naturalne, ptasie pióra. Jeżeli rozważasz takie oświetlenie do kuchni, w pierwszej kolejności zadbaj o dobrą wentylację pomieszczenia, ponieważ kurz i cząsteczki tłuszczu unoszące się w powietrzu będą osiadały na delikatnych elementach.

Zaprojektowanie nowoczesnego oświetlenia do kuchni wymaga pomysłowości i znajomości aktualnych trendów. Chętnie pomożemy Ci w doborze rozwiązań wygodnych i dopasowanych do Twoich potrzeb.

Lampy do kuchni

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, w których większość z nas przebywamy niezwykle często. To tam szykujemy wszystkie posiłki, a często także spożywamy je z pozostałymi członkami rodziny. Abyś czuł się w niej dobrze i swobodnie, powinieneś zadbać nie tylko o dopasowane meble czy kolor ścian. Kluczowe jest dobrze dobrane oświetlenie do kuchni.

Pod katalogiem dostępnych produktów umieszczamy garść porad, które pomogą Ci wybrać lampy do kuchni, ale też dopasować jasność czy barwę światła. Znajdź z nami swoje inspiracje!

Zadbaj o dopasowane oświetlenie kuchni

W przypadku kuchni warto zadbać o kilka źródeł oświetlenia, które możesz włączyć niezależnie od siebie. W ten sposób będziesz się w niej mógł swobodnie poruszać.

Podstawą zazwyczaj są wiszące lampy do kuchni Rzucają o równomierne, rozproszone światło, które rozjaśnia przestrzeń. W zależności od wybranego stylu możesz zdecydować się na jedną lampę główną o większej mocy lub punktowe oświetlenie do kuchni umieszczone w kilku miejscach na suficie.

Drugie rozwiązanie zazwyczaj jest mniej energooszczędne (choć nie musi tak być, jeżeli zastosujesz dobrane żarówki), ale sumaryczna moc żarówek będzie większa, a jasność rozłoży się w bardziej naturalny sposób.

Aby spotęgować efekt rozjaśnienia, rozważ pomalowanie ścian i sufitu na jasny kolor. Świetnie sprawdzi się biel, ale wiele osób decyduje się na żółcie, błękity lub zielenie (albo połączenie tych barw, zwane przez niektórych specjalistów od wnętrz stylem hiszpańskim lub portugalskim). Oświetlenie kuchni będzie odbijało się od płaszczyzn, dzięki czemu wnętrze rozjaśni się jeszcze bardziej.

Nowoczesne oświetlenie kuchni, czyli jakie?

Coraz większą popularność zdobywają taśmy LED, które służą jako uzupełnienie lamp. Określa się je mianem oświetlenia zadaniowego. To diody wykonane zazwyczaj w technologii SMD, umieszczone na specjalnym pasku wykonanym z silikonu. Używa się je do oświetlenia mebli, blatów, szuflad lub armatury.

Taśmowe oświetlenie do kuchni może być przyklejane lub wpuszczane w mebel z frezem. W tym drugim przypadku konieczny jest zakup profili aluminiowych, w które wkłada się paski z diodami.

Taśmy LED występują też w wersji wodoodpornej. Diody są wtedy całkowicie zatopione w silikonie, więc nie ryzykujesz spięcia nawet w przypadku ich zalania. Nawet jednak klasyczne taśmy dobrze znoszą kontakt z parą wodną i zachlapaniem.

Poszczególne rodzaje taśm oznaczane są czterocyfrowym kodem (np. 5430). Określa on rozmiar każdej diody (w tym przypadku 5,4 mm x 3 mm). Znając go, łatwo możesz wybrać taśmy tak, aby uzupełniły oświetlenie główne i nie przyćmiły go.

Wisząca lampa do kuchni a może plafon?

Lampy wiszące na ogół otoczone są dużym kloszem. Jest on widoczny, więc powinien korespondować ze stylem wybranym dla całego pomieszczenia. W naszym sklepie znajdziesz wiele wariantów oświetlenia, które bez trudu dopasujesz do swojej kuchni. Wolisz styl nowoczesny, awangardowy, a może retro? Żaden problem!

Nowoczesne oświetlenie do kuchni może też przybrać postać plafonu. To płaska lampa sufitowa, która przed laty była wykorzystywana jako uzupełniające źródło światła.

Dynamiczny rozwój technologii LED sprawił jednak, że dzisiaj plafony przeżywają renesans. Są bardziej subtelne niż lampy wiszące, więc nie odgrywają aż tak doniosłej roli w aranżacji pomieszczenia. Doskonale jednak nadadzą się do kuchni o małej powierzchni lub do niskiego pomieszczenia.

W projektach deweloperskich niekiedy stosuje się lampy do kuchni nowoczesne typu downlight. To oświetlenie umieszczone dokładnie nad stołem. Zazwyczaj ma postać kielicha lub stożka.

Takie rozwiązanie nie tylko tworzy pomocnicze źródło światła, ale przede wszystkim pełni funkcję dekoracyjną. Wyobraź sobie śnieżnobiałą kuchnię połączoną z salonem, białe meble i oświetlenie downlight z białą lub kontrastowa obudowaą. Robi wrażenie, prawda?

Nowoczesne oświetlenie kuchni typu LED

Wspomniana wcześniej technologia LED z powodzeniem może być stosowana jako główne źródło światła. Montaż natynkowy sprawia, że instalacje montuje się szybko i niskim kosztem.

Wprawdzie zakup kilku żarówek LEDowych będzie znacznie wyższy niż zwyczajnych, ale to jedynie pozornie większy wydatek. Lampy LED świecą dłużej, mniej się nagrzewają. Co istotne, nie gasną nagle, ale z biegiem czasu powoli światło zaczyna ciemnieć.

Żarówki LED opisywane są nieco inaczej niż zwykłe, dlatego na pierwszy rzut oka mogą wydawać się mało efektywne. Pamiętaj jednak, że żarówka LED o mocy 12 W emituje tyle światła, ile możesz spodziewać się po zwykłej lampce o mocy 60 W.

Kiedy odwiedzisz sklep elektryczny, zwróć uwagę przede wszystkim na ilość lumenów. To one określają jasność strumienia światła. Ważna jest także temperatura barwowa. Zazwyczaj jest ona opisana w dwojaki sposób – w Kelwinach oraz na skali barw ciepłych i zimnych.

Aktualnie LEDowe oświetlenie punktowe uważa się za bardziej modne niż jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy to w kuchniach królowały duże abażury. Obecnie przyjmuje się, że większa ilość źródeł światła nie tylko wygląda efektowniej, ale również ułatwia pracę w kuchni.

Lampy do kuchni nowoczesne mogą uwzględniać również światło odbite. To specjalny rodzaj puntów świetlnych montowanych tuż nad podwieszanym sufitem tak, aby światło odbijało się od jasnej powierzchni i rozpraszało się na całe pomieszczenie. W ten sposób zyskujesz miękką, subtelną aurę w całym pomieszczeniu zamiast kilku, mocno świecących punktów. I to bez zwieszających się z sufitu kontrukcji.

W tym przypadku należy zastosować silne żarówki, które emitują wystarczającą ilość światła, aby nawet wieczorem można było swobodnie korzystać z pomieszczenia.

Lampy do kuchni a doświetlenie szafek

Część osób zamiast diod LED stosuje oświetlenie montowane nad szafkami kuchennymi. Zazwyczaj ma ono kształt miniaturowych lamp otoczonych kloszami na długim – i często regulowanym – stelażu.

To tańsze rozwiązanie niż oświetlenie LEDowe. Wprawdzie jest zbyt słabe, aby służyć za główne źródło światła, ale dobrze sprawdza się jako dekoracja oraz pomoc podczas pracy w kuchni (lampy można wygiąć tak, aby zamiast wnętrza szafek oświetlały blat.

W przypadku lamp doświetlających wszystkie kable prowadzone są po górnej powierzchni szafki, a niewielki transformator może być podłączony do sieci lub czerpać zasilanie z baterii AA. W tym drugim przypadku goście nie zobaczą żadnych przewodów.

Jakie parametry powinno mieć oświetlenie kuchni?

W zależności od tego, jakie oświetlenie wybierasz, będzie ono miało nieco inną barwę. Główna lampa do kuchni powinna emitować światło neutralne lub lekko ciepłe (3000-4000 K). Barwa neutralna zagwarantuje komfort dla wzroku. Z kolei ciepła temperatura barwowa tworzy wrażenie przytulności i spokoju, których wielu domowników poszukuje właśnie w kuchni.

Jeżeli chcesz zdecydować się na nowoczesne oświetlenie do kuchni typu LED, które zamontujesz w szafkach lub szufladach, rozważ chłodniejsze odcienie. Dzięki temu będziesz mógł komfortowe korzystać z blatu czy zlewozmywaka.

Oprócz barwy zwróć uwagę na współczynnik oddania kolorów CRI. Jest on wyrażony w skali od 0 do 100, gdzie najniższa wartość oznacza światło monochromatyczne, najwyższa zaś, białe. Wszędzie tam, gdzie zależy Ci na oddaniu naturalnej kolorystyki, powinieneś wybierać żarówki z CRI jak najwyższym (minimum 80, a najlepiej więcej).

Taki zabieg często stosuje się w łazience, ale także w kuchni, aby maksymalnie uwypuklić walory ozdobne wyposażenia, barwy ścian, a przy okazji nie męczyć oczu. Z praktycznych aspektów wysokiego CRI warto wskazać, że pozwala on łatwo odróżnić zeschnięta żywność od świeżej.

Planujesz nowoczesne oświetlenie do kuchni? Nie stawiaj na przypadek!

Wiele osób uważa, że jeżeli wybrało meble i kolor ścian, to z oświetleniem poradzi sobie równie łatwo. To duży błąd!

Kierując się wyłącznie względami estetycznymi i znając specyfiki poszczególnych rodzajów oświetlenia, łatwo o stworzenie stref półmroku, które nie będą nadawały się do pracy. Pamiętaj, że ilość punktów świetlnych i ich natężenie powinno być dopasowane do kubatury pomieszczenia, barwy ścian i sufitu oraz ilości okien. W przeciwnym razie kuchnia przestanie być funkcjonalnym pomieszczeniem. Co możesz zrobić?

Jeżeli wybrałeś nowoczesne oświetlenie kuchni, skonsultuj swój wybór ze specjalistą od projektowania wnętrz lub pracownikami sklepu z oświetleniem.

Mogą Ci oni pomóc w aranżacji pomieszczenia, rozmieszczeniu poszczególnych punktów świetlnych, a także doradzą najbardziej praktyczne w danej sytuacji rozwiązania tak, aby Twój kuchnia mogła stać się wizytówką całego domu.

Projekt oświetlenia oczywiście kosztuje, a jego realizacja wymaga skorzystania z usług elektryka, ale z końcowego rezultatu na pewno będziesz zadowolony.

Jakie trendy oświetlenia do kuchni są aktualne?

Rosnąca popularność mieszkań loftowych i surowych wykończeń przyniosła ze sobą m.in. beton. Materiał stał się wszechobecny i znajdziesz go w blatach stołów, skrzydłach drzwi oraz…kloszach lamp. Podświetlone oprawy wykonane ze specjalnych spieków są lekkie, ale pasują do wszystkich, nowoczesnych stylizacji.

Innym rozwiązaniem może być klosz w formie klatki wykonanej z lekkiego metalu lub drewna. Wnosi on do pomieszczenia powiew lekkości i sprawia, że wzrok domowników kieruje się nieświadomie ku ozdobnej żarówce. Zwolennicy minimalizmu mogą docenić lampy typu filamentowego, czyli proste żarówki wieszające się z przewodów bez zastosowania żadnego klosza.

Lampy do kuchni nowoczesne wykorzystują różnego rodzaju surowce, połączone ze sobą w niebanalny sposób. Ciekawym przykładem, jaki znajdziesz w kuchniach utrzymanych w stylu skandynawskim, są klosze uplecione z wikliny. Doskonale prezentują się w otoczeniu naturalnych, drewnianych mebli i podkreślają powinowactwo człowieka do natury.

Innym nietypowym rozwiązaniem są lampy pierzaste, gdzie do konstrukcji klosza wykorzystuje się sztuczne lub naturalne, ptasie pióra. Jeżeli rozważasz takie oświetlenie do kuchni, w pierwszej kolejności zadbaj o dobrą wentylację pomieszczenia, ponieważ kurz i cząsteczki tłuszczu unoszące się w powietrzu będą osiadały na delikatnych elementach.

Zaprojektowanie nowoczesnego oświetlenia do kuchni wymaga pomysłowości i znajomości aktualnych trendów. Chętnie pomożemy Ci w doborze rozwiązań wygodnych i dopasowanych do Twoich potrzeb.