window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-215944626-1');
×
Filters
Cena
-
Kolor
Marka

Wszystkich produktów: 222

Pokazano 1-222 z 222 pozycji

Oświetlenie łazienkowe

Wyposażając łazienkę, stawiamy często na jej funkcjonalność. Dobieramy wyposażenie, które zapewni nam wygodę użytkowania. Podobnie rzecz ma się z oświetleniem. Nowoczesne lampy do łazienki wpływają na wygląd, ale też na komfort korzystania z tego pomieszczenia. Nie ma co ukrywać, łazienka to miejsce, w którym codziennie wykonujemy mnóstwo precyzyjnych czynności higienicznych, kosmetycznych i upiększających. Nie będzie to możliwe bez dobrego światła. W celu zapewnienia optymalnej wygody, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku źródeł światła, tak aby poszczególne strefy były dobrze doświetlone. Poza lampą wiszącą, przydadzą się także boczne, przy lustrze lub bezpośrednio nad nim, nad umywalką czy przy wannie lub kabinie prysznicowej.

Nowoczesne oświetlenie łazienki – o czym warto pamiętać?

Oświetlenie łazienki odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ to pomieszczenie często pozbawione jest okien, a w związku z tym również światła naturalnego. Światło pomocne jest podczas sprzątania, wykonywania makijażu czy golenia się. Różne czynności wykonywane w łazience, wymagają innego rodzaju oświetlenia, dlatego warto zapewnić sobie możliwość regulacji jego natężenia. Do łazienki, która ma powierzchnię około 6 m2, oświetlenie ogólne powinno być na poziomie żarówki o mocy 75 W. Zwykle jednak jest to światło nawet dwa razy mocniejsze. Okolice wanny czy prysznica mogą oświetlać lampy o mniejszej mocy, zapewniające delikatną jasność. Planując rozmieszczenie lamp w łazience, należy wziąć pod uwagę różne rodzaje oświetlenia. Plafony na sufit, kinkiety przy umywalce i lustrze, reflektory i lampy punktowe w okolicy wanny i wnęk.

Dużą rolę odgrywa równomierne oświetlenie całej przestrzeni, zapewnią to nowoczesne lampy do łazienki. Rozjaśnią wszystkie powierzchnie, w tym również lustro. Do kabiny prysznicowej czy wanny wystarczy łagodne światło miejscowe, ale musi ono być odporne na wilgoć i bezpieczne. Jako źródło światła możemy zastosować świetlówki bądź halogeny, które pozwolą cieszyć się przyjemną kąpielą, a jednocześnie umożliwią wykonanie precyzyjnego makijażu. Od razu warto zaznaczyć, iż halogeny powodują powstawanie cieni, więc nie są zalecane do oświetlania lustra.

Oświetlenie łazienkowe – światło górne i nad lustro

Nowoczesne lampy do łazienki zamontowane w centralnym punkcie sufitu sprawiają, że wszystko dobrze widać. Będą one pomocne przy sprzątaniu, przygotowywaniu prania czy rozwieszaniu bielizny. Oświetlenie łazienkowe ogólne może przyjąć formę plafonu, listwy z szeregiem kloszy, które można regulować i w razie potrzeby doświetlić poszczególne partie pomieszczenia. Mogą to być również oprawy halogenowe umieszczone w suficie podwieszanym, ważne, aby klosze dobrze przepuszczały światło żarówek i wystarczająco oświetlały całe wnętrze.

Nad lustro przyda się światło boczne, które ułatwi wykonywanie precyzyjnych zabiegów kosmetycznych i higienicznych. Strumień światła powinien padać na osobę stojącą przed umywalką i równomiernie oświetlać całą twarz. Ponadto barwa światła powinna być jak najbardziej zbliżona do naturalnej, aby oddać właściwie kolory. Najlepiej jest zamontować dwie lampy łazienkowe po obu stronach lustra lub kilka opraw u góry i paru po bokach. Dobrym rozwiązaniem będą kinkiety lub lampy punktowe typu reflektory. Listwy LEDowe można umieścić na przykład za ramą lustra lub schować na obrzeżu podwieszonego sufitu albo w odpowiednio wyprofilowanej wnęce łazienkowej. Na etapie planowania rozmieszczenia oświetlenia łazienki, należy wziąć pod uwagę jej wielkość, a także ilość luster. Nie należy montować lamp na ścianie przeciwległej do lustra, gdyż refleksy i odbicia uniemożliwią spokojne przeglądanie się.

Bezpieczne i nowoczesne oświetlenie łazienki

Łazienka to wyjątkowe miejsce którym często panuje wilgoć, a wiadomo, że prąd i woda nie idą w parze. Dlatego tez nie zaleca się montażu lamp przeznaczonych do dekoracji salonu czy sypialni, w łazience. Nie są one odpowiednio zabezpieczone prze porażeniem i działaniem wilgoci i mogą stworzyć zagrożenie podczas użytkowania. Nie ryzykuj, wybierz nowoczesne oświetlenie łazienki, które będzie nie tylko estetycznie wyglądać, ale będzie też w 100% bezpieczne. Polecamy oprawy niskonapięciowe. Są one odporne na wilgoć, parę wodną, wodę czy nawet strumień wody. Na każdym opakowaniu producent powinien zamieścić odpowiednie oznaczenia. Stopień ochrony wskazuje parametr IP. Druga cyfra odnosi się do stopnia zabezpieczenia oprawy przed przenikaniem wody. Oświetlenie do łazienki powinno mieć ten wskaźnik na poziomie minimum 44. W kwestii bezpieczeństwa, warto jeszcze dodać, że wszystkie kontakty i włączniki, w tym gniazdka elektryczne powinny być umiejscowione przynajmniej 60 centymetrów od miejsca, w którym znajduje się potencjalne ryzyko kontaktu z wodą.

Jakie żarówki do lampy łazienkowej wybrać?

Oprócz oprawy duże znaczeni odgrywa także sama żarówka. Musi ona pasować do klosza pod katem gwintu, czyli trzeba sprawdzić czy jest to model E14 czy E27. Jej kształt powinien uzupełniać stylistycznie oprawę. Nowoczesne lampy do łazienki będą estetycznie wyglądać z żarówkami w kształcie płomienia świecy, z okrągłą bańką lub z Edisonem. Ważnym aspektem jest barwa światła. W pomieszczeniu, w którym wykonujemy czynności wymagające dobrego oświetlenia, najlepiej sprawdzą się żarówki o barwie zimnej. Jednakże podczas relaksującej kąpieli, przyda się także oświetlenie łazienki o barwie ciepłej. Barwę światła mierzy się w skali Kelvina i informację o rodzaju z łatwością znajdziesz na każdym opakowaniu. Ogólnie przyjmuje się, że barwa zimna oznaczona jest powyżej 6000 K, światło naturalne mieści się pomiędzy 4000 a 5000 K, a ciepłe jest poniżej 4000 K.

Kupując żarówki należy też zwrócić uwagę na ich moc. Tutaj możesz kierować się wielkością wnętrza oraz ilością źródeł światła. Jeśli a suficie zamontowana jest listwa z kilkoma żarówkami, to mogą mieć mniejszą moc. Łazienki urządzone w jasnych barwach nie wymagają mocnego oświetlenia, ale jeśli dominują w nich odcienie szarości, czerni czy granatu, to lepiej wybrać żarówki o mocy przynajmniej 6 – 8 W. Praktycznym elementem wyposażenia łazienki mogą być również ściemniacze, dzięki którym wyregulujesz natężenie światła.

Lampy łazienkowe w małej łazience, jak je rozmieścić?

Mała łazienka może być całkiem dużym wyzwaniem. Jak rozmieścić w niej oświetlenie, aby zapewniało maksymalną wygodę korzystania z niej, a przy tym nie zabierało powierzchni? W niewielkich pomieszczeniach obowiązują podobne zasady, jak w większych wnętrzach, jednakże należy przyłożyć szczególną uwagę do kształtu i wielkości lamp łazienkowych. Nowoczesne oświetlenie łazienki musi zapewniać przede wszystkim bezpieczne poruszanie się w niej, jednak nie można zapominać o walorach estetycznych.

Głównym źródłem światła w małej łazience będzie z pewnością lampa sufitowa, jednakże nie jest to koniec. Nawet nieduże wnętrze wymaga dodatkowego oświetlenia, nad lustrem. Unikaj dużych i wiszących żyrandoli, które niepotrzebnie zabiorą przestrzeń i zmniejszą optycznie metraż. Raczej wybierz małe, ale stabilne i jasne źródła światła, takie jak reflektory, halogeny czy punktowe nowoczesne lampy do łazienki. Uważać trzeba też na powstawanie cieni, które uniemożliwią wykonanie makijażu czy ułożenie fryzury. Takiemu efektowi zapobiegnie umieszczenie dwóch kinkietów, po obu stronach lustra, wtedy twarz będzie równomiernie oświetlona.

Oświetlenie łazienki ze skosami wymaga zastosowania niewielkich źródeł światła, które jest ostre i lekko rozporoszone. Przydatne tu okazać się mogą mleczne klosze lub niewielkie punktowe lampki LED. Wyglądają one gustownie, a do tego są energooszczędne, więc nawet przy wielu żarówkach, rachunki za prąd nie pójdą znacząco w górę.

Sposoby montażu lamp łazienkowych

Światło górne w łazience może być montowane samodzielni lub z pomocą ekipy remontowej. Sposób montażu uzależniony jest od rodzaju powierzchni. Jeśli instalacja przeprowadzana jest bezpośrednio na betonie, to będzie wymagała użycia wiertarki z mechanizmem udarowo – obrotowym oraz śrubokręta lub wkrętarki. Przydadzą się także odpowiedniej wielkości wiertła przeznaczone do betonu. Zanim przystąpisz do montażu oświetlenia łazienkowego, najpierw wymierz sufit i oznacz miejsca instalacji. To w nich będziesz musiał wywiercić otwory i włożyć tuleje rozporowe. Po podłączeniu wszystkich przewodów w kostce, można dokręcić lampę i ukryć przyłącza w jej wnętrzu. Teraz włącz korki i sprawdź, czy całość działa jak należy.

Montaż lampy do łazienki na płycie kartonowo – gipsowej wygląda nieco inaczej. Tutaj dużą rolę odgrywa waga. Jeśli decydujesz się na ciężką i ozdobną lampę, to wybierz kołki typu parasolka. Zapewnią one solidność, trwałość i bezpieczeństwo. Mniejsze i lżejsze modele, których waga nie przekracza 10 kilogramów można montować z wykorzystaniem tradycyjnych kołków rozporowych lub kołków Molly. Natomiast lekkie lampy łazienkowe, o wadze do 5 kilogramów mogą być montowane z użyciem kołków typu ślimak. Po skutecznym zainstalowaniu oświetlenia możesz zweryfikować efekt końcowy. Pamiętaj, że jeśli lampy nie spełniają twoich oczekiwań, to w każdym momencie możesz dokupić nowoczesne lamy do łazienki i doświetlić jej wnętrze zgodnie z własnym upodobaniem i potrzebami.

Oświetlenie łazienkowe

Wyposażając łazienkę, stawiamy często na jej funkcjonalność. Dobieramy wyposażenie, które zapewni nam wygodę użytkowania. Podobnie rzecz ma się z oświetleniem. Nowoczesne lampy do łazienki wpływają na wygląd, ale też na komfort korzystania z tego pomieszczenia. Nie ma co ukrywać, łazienka to miejsce, w którym codziennie wykonujemy mnóstwo precyzyjnych czynności higienicznych, kosmetycznych i upiększających. Nie będzie to możliwe bez dobrego światła. W celu zapewnienia optymalnej wygody, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku źródeł światła, tak aby poszczególne strefy były dobrze doświetlone. Poza lampą wiszącą, przydadzą się także boczne, przy lustrze lub bezpośrednio nad nim, nad umywalką czy przy wannie lub kabinie prysznicowej.

Nowoczesne oświetlenie łazienki – o czym warto pamiętać?

Oświetlenie łazienki odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ to pomieszczenie często pozbawione jest okien, a w związku z tym również światła naturalnego. Światło pomocne jest podczas sprzątania, wykonywania makijażu czy golenia się. Różne czynności wykonywane w łazience, wymagają innego rodzaju oświetlenia, dlatego warto zapewnić sobie możliwość regulacji jego natężenia. Do łazienki, która ma powierzchnię około 6 m2, oświetlenie ogólne powinno być na poziomie żarówki o mocy 75 W. Zwykle jednak jest to światło nawet dwa razy mocniejsze. Okolice wanny czy prysznica mogą oświetlać lampy o mniejszej mocy, zapewniające delikatną jasność. Planując rozmieszczenie lamp w łazience, należy wziąć pod uwagę różne rodzaje oświetlenia. Plafony na sufit, kinkiety przy umywalce i lustrze, reflektory i lampy punktowe w okolicy wanny i wnęk.

Dużą rolę odgrywa równomierne oświetlenie całej przestrzeni, zapewnią to nowoczesne lampy do łazienki. Rozjaśnią wszystkie powierzchnie, w tym również lustro. Do kabiny prysznicowej czy wanny wystarczy łagodne światło miejscowe, ale musi ono być odporne na wilgoć i bezpieczne. Jako źródło światła możemy zastosować świetlówki bądź halogeny, które pozwolą cieszyć się przyjemną kąpielą, a jednocześnie umożliwią wykonanie precyzyjnego makijażu. Od razu warto zaznaczyć, iż halogeny powodują powstawanie cieni, więc nie są zalecane do oświetlania lustra.

Oświetlenie łazienkowe – światło górne i nad lustro

Nowoczesne lampy do łazienki zamontowane w centralnym punkcie sufitu sprawiają, że wszystko dobrze widać. Będą one pomocne przy sprzątaniu, przygotowywaniu prania czy rozwieszaniu bielizny. Oświetlenie łazienkowe ogólne może przyjąć formę plafonu, listwy z szeregiem kloszy, które można regulować i w razie potrzeby doświetlić poszczególne partie pomieszczenia. Mogą to być również oprawy halogenowe umieszczone w suficie podwieszanym, ważne, aby klosze dobrze przepuszczały światło żarówek i wystarczająco oświetlały całe wnętrze.

Nad lustro przyda się światło boczne, które ułatwi wykonywanie precyzyjnych zabiegów kosmetycznych i higienicznych. Strumień światła powinien padać na osobę stojącą przed umywalką i równomiernie oświetlać całą twarz. Ponadto barwa światła powinna być jak najbardziej zbliżona do naturalnej, aby oddać właściwie kolory. Najlepiej jest zamontować dwie lampy łazienkowe po obu stronach lustra lub kilka opraw u góry i paru po bokach. Dobrym rozwiązaniem będą kinkiety lub lampy punktowe typu reflektory. Listwy LEDowe można umieścić na przykład za ramą lustra lub schować na obrzeżu podwieszonego sufitu albo w odpowiednio wyprofilowanej wnęce łazienkowej. Na etapie planowania rozmieszczenia oświetlenia łazienki, należy wziąć pod uwagę jej wielkość, a także ilość luster. Nie należy montować lamp na ścianie przeciwległej do lustra, gdyż refleksy i odbicia uniemożliwią spokojne przeglądanie się.

Bezpieczne i nowoczesne oświetlenie łazienki

Łazienka to wyjątkowe miejsce którym często panuje wilgoć, a wiadomo, że prąd i woda nie idą w parze. Dlatego tez nie zaleca się montażu lamp przeznaczonych do dekoracji salonu czy sypialni, w łazience. Nie są one odpowiednio zabezpieczone prze porażeniem i działaniem wilgoci i mogą stworzyć zagrożenie podczas użytkowania. Nie ryzykuj, wybierz nowoczesne oświetlenie łazienki, które będzie nie tylko estetycznie wyglądać, ale będzie też w 100% bezpieczne. Polecamy oprawy niskonapięciowe. Są one odporne na wilgoć, parę wodną, wodę czy nawet strumień wody. Na każdym opakowaniu producent powinien zamieścić odpowiednie oznaczenia. Stopień ochrony wskazuje parametr IP. Druga cyfra odnosi się do stopnia zabezpieczenia oprawy przed przenikaniem wody. Oświetlenie do łazienki powinno mieć ten wskaźnik na poziomie minimum 44. W kwestii bezpieczeństwa, warto jeszcze dodać, że wszystkie kontakty i włączniki, w tym gniazdka elektryczne powinny być umiejscowione przynajmniej 60 centymetrów od miejsca, w którym znajduje się potencjalne ryzyko kontaktu z wodą.

Jakie żarówki do lampy łazienkowej wybrać?

Oprócz oprawy duże znaczeni odgrywa także sama żarówka. Musi ona pasować do klosza pod katem gwintu, czyli trzeba sprawdzić czy jest to model E14 czy E27. Jej kształt powinien uzupełniać stylistycznie oprawę. Nowoczesne lampy do łazienki będą estetycznie wyglądać z żarówkami w kształcie płomienia świecy, z okrągłą bańką lub z Edisonem. Ważnym aspektem jest barwa światła. W pomieszczeniu, w którym wykonujemy czynności wymagające dobrego oświetlenia, najlepiej sprawdzą się żarówki o barwie zimnej. Jednakże podczas relaksującej kąpieli, przyda się także oświetlenie łazienki o barwie ciepłej. Barwę światła mierzy się w skali Kelvina i informację o rodzaju z łatwością znajdziesz na każdym opakowaniu. Ogólnie przyjmuje się, że barwa zimna oznaczona jest powyżej 6000 K, światło naturalne mieści się pomiędzy 4000 a 5000 K, a ciepłe jest poniżej 4000 K.

Kupując żarówki należy też zwrócić uwagę na ich moc. Tutaj możesz kierować się wielkością wnętrza oraz ilością źródeł światła. Jeśli a suficie zamontowana jest listwa z kilkoma żarówkami, to mogą mieć mniejszą moc. Łazienki urządzone w jasnych barwach nie wymagają mocnego oświetlenia, ale jeśli dominują w nich odcienie szarości, czerni czy granatu, to lepiej wybrać żarówki o mocy przynajmniej 6 – 8 W. Praktycznym elementem wyposażenia łazienki mogą być również ściemniacze, dzięki którym wyregulujesz natężenie światła.

Lampy łazienkowe w małej łazience, jak je rozmieścić?

Mała łazienka może być całkiem dużym wyzwaniem. Jak rozmieścić w niej oświetlenie, aby zapewniało maksymalną wygodę korzystania z niej, a przy tym nie zabierało powierzchni? W niewielkich pomieszczeniach obowiązują podobne zasady, jak w większych wnętrzach, jednakże należy przyłożyć szczególną uwagę do kształtu i wielkości lamp łazienkowych. Nowoczesne oświetlenie łazienki musi zapewniać przede wszystkim bezpieczne poruszanie się w niej, jednak nie można zapominać o walorach estetycznych.

Głównym źródłem światła w małej łazience będzie z pewnością lampa sufitowa, jednakże nie jest to koniec. Nawet nieduże wnętrze wymaga dodatkowego oświetlenia, nad lustrem. Unikaj dużych i wiszących żyrandoli, które niepotrzebnie zabiorą przestrzeń i zmniejszą optycznie metraż. Raczej wybierz małe, ale stabilne i jasne źródła światła, takie jak reflektory, halogeny czy punktowe nowoczesne lampy do łazienki. Uważać trzeba też na powstawanie cieni, które uniemożliwią wykonanie makijażu czy ułożenie fryzury. Takiemu efektowi zapobiegnie umieszczenie dwóch kinkietów, po obu stronach lustra, wtedy twarz będzie równomiernie oświetlona.

Oświetlenie łazienki ze skosami wymaga zastosowania niewielkich źródeł światła, które jest ostre i lekko rozporoszone. Przydatne tu okazać się mogą mleczne klosze lub niewielkie punktowe lampki LED. Wyglądają one gustownie, a do tego są energooszczędne, więc nawet przy wielu żarówkach, rachunki za prąd nie pójdą znacząco w górę.

Sposoby montażu lamp łazienkowych

Światło górne w łazience może być montowane samodzielni lub z pomocą ekipy remontowej. Sposób montażu uzależniony jest od rodzaju powierzchni. Jeśli instalacja przeprowadzana jest bezpośrednio na betonie, to będzie wymagała użycia wiertarki z mechanizmem udarowo – obrotowym oraz śrubokręta lub wkrętarki. Przydadzą się także odpowiedniej wielkości wiertła przeznaczone do betonu. Zanim przystąpisz do montażu oświetlenia łazienkowego, najpierw wymierz sufit i oznacz miejsca instalacji. To w nich będziesz musiał wywiercić otwory i włożyć tuleje rozporowe. Po podłączeniu wszystkich przewodów w kostce, można dokręcić lampę i ukryć przyłącza w jej wnętrzu. Teraz włącz korki i sprawdź, czy całość działa jak należy.

Montaż lampy do łazienki na płycie kartonowo – gipsowej wygląda nieco inaczej. Tutaj dużą rolę odgrywa waga. Jeśli decydujesz się na ciężką i ozdobną lampę, to wybierz kołki typu parasolka. Zapewnią one solidność, trwałość i bezpieczeństwo. Mniejsze i lżejsze modele, których waga nie przekracza 10 kilogramów można montować z wykorzystaniem tradycyjnych kołków rozporowych lub kołków Molly. Natomiast lekkie lampy łazienkowe, o wadze do 5 kilogramów mogą być montowane z użyciem kołków typu ślimak. Po skutecznym zainstalowaniu oświetlenia możesz zweryfikować efekt końcowy. Pamiętaj, że jeśli lampy nie spełniają twoich oczekiwań, to w każdym momencie możesz dokupić nowoczesne lamy do łazienki i doświetlić jej wnętrze zgodnie z własnym upodobaniem i potrzebami.